Përshkrimi i Pronës

Vila ndodhet në një nga zonat më të kërkuara të bregdetit shqiptar. E vendosur në Ujin e Ftohte, kjo vilë moderne ofron një kombinim unik të luksit, komoditetit dhe natyrës së mrekullueshme. Rezidenca është lehtësisht e aksesueshme për rezidentët dhe automjetet, ka nje rrethim minimal, një hyrje unike, që siguron privatësinë e rezidentëve. Disponon 407 m2 truall ne te cilin gjendet nje pishine, dhe godina eshte e organizuar ne 3 kate prej 341.6m2 ndertim total.
Kati -1 108.2 m2 disponon garazh per dy makina, depo, tualet, ambjent per kantin dhe ambjent per palester.
Kati 0 (shikim nga deti) 101.8m2 disponon nje sallon te madh dhe te ndricuar, sallen e ngrenies, dhome te vecuar gatimi, dhome fjetje miqsh te bollshme, nje tualet dhe lavanderi dhe verande te bollshme.
Kati 1 (shikim nga deti) 131.6m2 disponon dhome fjetje te bollshme me garderobe, ambjent zyre, tualet ensuite, ballkon. Dhome e dyte fjetje me garderobe dhe ballkon. Dhome e trete fjetje. Tualet qendror.
Total: 4 dhoma fjetje, 4 tualete, 1 lavanteri.
Vila është e pajisur me sistem qendror të kondicionimit dhe ngrohjes, si dhe dritare të mëdha që ofrojnë pamje të mrekullueshme nga deti.
Vila ndodhet në një komunitet të siguruar dhe të mirëmbajtur, vetëm disa minuta larg nga plazhi me rërë të artë dhe deti kristalor. Në afërsi gjenden restorante, bare, dhe të gjitha shërbimet e nevojshme për një jetesë komode dhe të këndshme.
Kujdes i vecante do ti kushtohet trajtimit te fasades dhe materialeve te perdorura.
Muret do te vishen me system kapote me polisterol 5cm te cilesise se larte perfunduar me rifiniture me material bashkekohore me ngjyra te qarta. Kangjellat e ballkoneve e llozhave do te jene me xham structural transparent me trashsi 2mm(1+1) te sistemit triplex per te ritur sigurine gjate shfrytezimit te struktures.Vetratat do te jene me dur-alumin me profil termik te cilesise se pare dhe dopio xham termik te cilesise me te larte per te ruajtur ekuliber termik sidomos ne periudhen e veres.
Kjo është një mundësi unike për të blerë një pronë të jashtëzakonshme në një nga vendet më të bukura të Shqipërisë.

Cmimi: 950.000€
Pagesa me keste, 50% kesti i 1-re.

Detajet e Pronës

Referenca: NEXT590
Lloji: Villa
Statusi Under Construction
Dhomat e gjumit 4
Tualetet 4
Dhomen e ndenjes 1
Website Views 18
Sip. Totale 407 m2

Karakteristikat

Airport
City Center
CountrySide
Shopping Center
Train Station
Fire station
Historic area
Police
Hospital
Public Library
School
View to Sea
View to Mountain